Rychlé a pohodlné, to jsou dvě slova, která nejlépe popisují koloběžky Bolt, které stejně jako koloběžky Lime rozšířily svou působnost i do České republiky. Pro mnoho městských obyvatel se staly nedílnou součástí každodenního života, nabízejíce rychlou a ekologickou alternativu k tradičním dopravním prostředkům. Přinášíme vám náš průvodce, který vám pomůže lépe porozumět tomu, jak fungují a jak je můžete využít.

Jak si půjčit koloběžku Bolt?

Půjčení koloběžky Bolt je rychlé a snadné. Stačí stáhnout aplikaci Bolt z App Store nebo Google Play, provést rychlou registraci a přidat platební kartu. Jakmile máte aplikaci nainstalovanou a účet vytvořený, můžete začít hledat dostupné koloběžky.

Výběr a jízda

Po otevření aplikace uvidíte v pravém horním rohu ikonu koloběžky. Kliknutím na ni zobrazíte mapu s vyznačenými dostupnými koloběžkami. Vyberte si jednu z nich a máte dvě možnosti – buď si ji na 3 minuty zarezervujete, nebo ji rovnou odemknete naskenováním QR kódu. Před jízdou si přečtěte bezpečnostní pokyny a zvažte aktivaci mód začátečníka, který omezí maximální rychlost na 15 km/h pro vaši bezpečnost.

Parkování

Po ukončení jízdy koloběžku vhodně zaparkujte. V městech s vyznačenými parkovacími místy je nutné koloběžku umístit na označené místo u cyklostojanů. V ostatních oblastech dodržujte pravidla slušného parkování a zabezpečte, aby koloběžka neblokovala chodníky a průchody.

Koloběžky Bolt – cena

Cena za jízdu na koloběžce Bolt se skládá z poplatku za odemknutí a minutové sazby. Po odemknutí, jehož cenový rozsah je 0 – 20 Kč dle lokality, je cena za prvních pět minut jízdy 4 Kč za minutu. Pokud jízda trvá déle než pět minut, za každou další minutu zaplatí cestující 3 Kč. Tato cena může být ovlivněna aktuálními slevami a akcemi, které jsou vždy uvedeny v aplikaci Bolt.

Města

Koloběžky Bolt jsou k dispozici v různých městech po celé České republice, což vám umožňuje pohodlně se dostat kamkoliv potřebujete. Dostupné jsou v těchto městech:

Technické parametry

Koloběžky Bolt nabízejí několik typických technických parametrů, které určují vaši jízdní zkušenost:

  • Maximální rychlost: Všechny koloběžky mají omezenou maximální rychlost na 25 km/h. Pro začátečníky je k dispozici mód, který rychlost omezí na 15 km/h. V některých městech jsou oblasti, ve kterých je nařízená snížená rychlost a koloběžka se pohybuje jen o trošku rychleji než běžný chodec. Zazžil jsem to třeba v Miláně v kanálů Naviglio Grande a Naviglio Pavese. Jízda je nepříjemně pomalá a ve výsledku i drahá, protože platíte za čas.
  • Dojezd: S plně nabitou baterií můžete dojet přibližně 40 km, což vám umožňuje delší jízdu bez nutnosti dobíjení.
  • Bezpečnostní prvky: Koloběžky jsou vybaveny bezpečnostními prvky, jako je možnost aktivace režimu začátečníka.

Závěr

Koloběžky Bolt představují moderní a pohodlný způsob dopravy v rychle se rozvíjejícím světě mobility. Jejich snadná dostupnost a rychlé půjčení je vhodné pro krátké výlety po městě, návštěvu přátel nebo rychlou cestu do práce. Pamětajte však vždy na bezpečnost a dodržujte dopravní pravidla. Koloběžky Bolt jsou skvělým dopravním prostředkem pro každého, kdo si chce užít pohodlnou a ekologickou jízdu po městě.

Zdroj náhledové fotografie: Bolt

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře