V každém větším městě v Evropě už jste určitě narazili na bílo-zelené koloběžky Lime. Víte, kde se s nimi setkáte v České republice, kolik stojí a jak fungují?

Společnost Lime během posledních pár let rychle rozšiřuje portfolio služeb. Nabízí elektrické koloběžky, ale také elektrická kola, díky kterým toho v městech po celém světě stihnete navštívit o dost více. Hlavním cílem společnosti je zpřístupnit udržitelné a cenově dostupné možnosti dopravy většímu množství lidí. Jak si vedou v České republice?

TIP: Abyste mohli nastoupit a užít si jízdu, budete potřebovat aplikaci Lime pro mobilní telefony. Existuje samozřejmě ve verzi pro iOS i Android.

Kolik stojí koloběžky Lime?

Základní sazba pro Českou republiku aktuálně činí 25 korun za nástup a 4 koruny za každou ujetou minutu. Pod touto cenovkou najdete koloběžky Lime také v aplikaci Uber. Pokud byste využili možnosti rezervace koloběžky ještě předtím, než k ní dojdete, platí stejná sazba, tedy 4 koruny za minutu. Počítejte s tím, že cena se vždy zaokrouhluje nahoru na nejbližší minutu a společně s promo nabídkami se může lišit podle místa a času, kde se nacházíte. Vše ale ještě před jízdou najdete v aplikaci po kliknutí na ikonu vozidla případně naskenováním kódu na koloběžce.

Slevy, programy a členství

Pokud na Lime koloběžkách plánujete jezdit pravidelně, rozhodně se podívejte v aplikaci na měsíční předplatné LimePrime, které nabízí neomezený počet bezplatných odemknutí a 25% slevu na každou jízdu za stanovenou měsíční cenu. Za zvážení stojí také předplacený Ride Pass, který vám zařídí neomezenou jízdu buďto po celý den nebo po celý měsíc. Přímo v aplikaci také často probíhají různé promo akce nebo můžete s kamarády využít referral programů.

Platební metody

Hned při prvním otevření aplikace, budete vyzváni k připojení kreditní případně debetní karty nebo služby PayPal.

Jaká jsou pravidla pro jízdu?

V České republice si může koloběžku vypůjčit každá osoba starší 18 let. K jízdě nepotřebujete vlastnit řidičský průkaz, ale společnost Lime vyžaduje mít u sebe alespoň občanku nebo pas pro případ nehody. Na jedné koloběžce smí jezdit pouze jedna osoba, která samozřejmě není pod vlivem alkoholu. Společnost dále výrazně doporučuje nosit helmu a připomíná nutnost dodržovat pravidla silničního provozu.

Parametry

Koloběžky s modelovým Lime-S vás jsou schopné vozit po městě maximálně rychlostí 20 km/h. Váhový limit pro používání je stanoven na 100 kg. Váha koloběžky je 15-20 kg v závislosti na typu.

Kde najdete koloběžky Lime v České republice?

Díky poměrně rychlé expanzi se momentálně s bílo-zelenými koloběžkami setkáte hned v sedmi českých městech. Projížďku na koloběžkách Lime nabízí Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Olomouc, Liberec a České Budějovice.

Trasy a parkování

Na koloběžkách se projedete na většině silnic a cyklostezek. Dávejte ovšem pozor na místní předpisy a omezení. Společnost Lime vyzývá jezdce, aby své koloběžky parkovali na vyhrazených místech a neblokovali chodníky nebo jiná veřejná prostranství.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře