Hledat nejpomalejší auto na světě většinou není priorita řidičů, kteří si vybírají nový vůz. Roli hraje většinou značka, cena, ale pro některé také rychlost a výkon vozidla. Každá hranice má dvě strany, zatímco na jedné jsou nejrychlejší vozidla, na druhé jsou nejpomalejší vozidla.

Při reakci na nejpomalejší auto se jistě některým vybaví moped auto. Jedná se o vozidla, která mohou řídit osoby, kterým již bylo 15 let. Podobně pomalou rychlost mají i jiná nejpomalejší vozidla na světě, odlišnost je pouze v jejich značce a specifikaci.

Aixam Coupe

Jedná se o vozidla na elektrický pohon, zmínka o nich byla v předešlém odstavci. Vozidla jsou dostupná od 15ti let, jejich pořizovací cena je poměrně vysoká. U nových vozidel za základní výbavu zaplatíte kolem půl milionu korun. Maximální rychlost je 45 km/h. K dostání jsou hned v několika barvách, a jejich design není vůbec špatný.

Peel P50

Bavit se o autě je poměrně přehnané, i přesto se tento druh vozidla mezi ně řadí. Svým vzhledem připomíná malou krabici na třech kolech. Kromě své nízké rychlosti je zapsané i do Guinnessovy knihy rekordů a to svojí výškou a šířkou, patří totiž mezi nejmenší vozidla, která se vyrábí. Vozy se nejčastěji prodávají ve Velké Británii, výroba spadá pod Peel Engineering Company. Maximální rychlost je uvedena na 45 km/h. Zakoupit je můžete se spalovacím motorem nebo v modelu elektro. Oba druhy vozidla mají naprosto úžasně nízké náklady na spotřebu.

Renault Twizy

Vůz, který je jinak nazýván také jako „golfový vozík“ vhodný na pozemní komunikace. Jedná se spíše o větší čtyřkolku, která je elektrická. Renault Twizy je vhodný spíše do města, než se vydáte na jakoukoli cestu, měli byste se ujistit, jaké bude počasí. Do deště je velmi nevhodný. Jeho maximální rychlost činí 17 km/h. Kromě provozuschopnosti na silnici musíte také pohlídat počasí, než někam vyrazíte.

Nejrychlejší versus nejpomalejší

Do roku 2020 držel rychlostní rekord vůz Bugatti Chiron, aktuálně jej drží SSC Tuatara a to s nejvyšší dosaženou rychlostí 532 km/h. Oproti tomu za nejpomalejší je považováno právě Peel P50, i když se jeho nejvyšší dosažená rychlost pohybuji stejně jako vozy pro náctileté.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře